Ana sayfa Editörden “Mütevazı: Her sene 1.5 milyar lira kullanıyor, kabaca her gün 4 milyon...

“Mütevazı: Her sene 1.5 milyar lira kullanıyor, kabaca her gün 4 milyon lira harcıyor”

PAYLAŞ

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, Cumurbaşkanı Erdoğan’ın “Adı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ama, niye Tayyip Erdoğan koymadınız” diyor. “Bak” dedim, “Ne kadar mütevazıyım görüyorsun değil mi?” sözlerine, “Örtülü ödenekten sorgusuz sualsiz her sene 1.5 milyar lira kullanıyor, kabaca her gün 4 milyon lira harcıyor.” dedi.

Özdil’in yazısının bazı kısımları şöyle:

Ak Saray’da 1.150 küsur oda var. Her gün başka bir odasında otursan, turu tamamlayıp yeniden aynı odaya gelmen 3.5 sene sürüyor. Buckingham Sarayı’ndan dört misli büyük, ABD başkanının kullandığı Beyaz Saray’dan altı misli büyük, Elysee Sarayı’ndan 25 misli büyük… Kremlin’in yanına Kızıl Meydan’ı ilave et, Lenin’in mozolesini de koy, bizimkinin arsasında hâlâ 200 bin metrekare boş yer kalıyor.

Ayrıca, örtülü ödenekten sorgusuz sualsiz her sene 1.5 milyar lira kullanıyor, kabaca her gün 4 milyon lira harcıyor.

Ve dün…
Mitingde anlattı.
Hayır çadırına gittim, niye hayır diyorsunuz dedim, çağdaş bir ülke istiyoruz dediler, oradan Yavuz Sultan Selim Köprüsü görünüyor, bakın köprüler yaptık dedim, adını niye Yavuz Sultan Selim koydunuz da, niye Tayyip Erdoğan koymadınız dediler, bak dedim, ne kadar mütevazıyım görüyorsun değil mi?

Yazının tamamı için…