Ana sayfa Editörden MHP’li Öztürk: 17-25 Aralık’ta söylediklerimizin arkasındayız

MHP’li Öztürk: 17-25 Aralık’ta söylediklerimizin arkasındayız

PAYLAŞ

Seçim ittifakı teklifinin görüşüldüğü TBMM Anayasa Komisyonu CHP ile MHP milletvekilleri arasında gerilime sahne oldu. CHP’lilerin eleştirisine cevap veren MHP Milletvekili Oktay Öztürk, “17-25 Aralık ile ilgili söylediklerimizin arkasındayız” dedi.

Anayasa Komisyonu’ndaki tartışma CHP’li Akın Üstündağ’ın getirilen teklifin “seçimi kaybetme korkusu” ile ilgili olduğu sözleriyle başladı. MHP’li Oktay Öztürk, Akın Üstündağ’a “Akın bey, böyle devam etsinler, uyarma bunları ya! Bizi de işte, uyarma, ne güzel işte, senin için çalışacağız ya!” dedi.

‘O SAAT 17.25’TE DURUYOR MU HALA?’

Daha sonra CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel söz aldı. Özel, MHP’nin değişen tavrını sorgularken, 17-25 Aralık soruşturması sırasında söylenenleri hatırlattı, “O saat 17.25’te duruyor mu” diye sordu.

Özel’in konuşmasının ardından söz alan MHP’li Oktay Öztürk, yapılan espriye Özel’in konumuna uygun olmayan bir üslupla yanıt verdiğini söyledi. “Sen”, “siz” şeklinde devam eden tartışmada Öztürk, “Biz söylediğimiz her lafın arkasındayız. 17-25 Aralık da duruyor, bütün söylediklerimizin arkasındayız ama anlayamadığınız Türkiye’nin şu anda içerisinde bulunduğu durum. Kafanızı zorlasanız da yüreğiniz yetmiyor. Onun için anlayamazsınız. Bir grup başkan vekilisin kardeşim. Senden koskoca bir grubu temsil eden konuşmanı bekliyoruz” dedi.

BAHÇELİ’NİN ERDOĞAN’LA İLGİLİ SÖZLERİ HATIRLATILDI

Tartışma CHP’li Tufan Köse’nin konuşması sırasında da devam etti. Öztürk’ün “Türkiye’nin içinde bulunduğu durum” sözlerini hatırlatan Köse, “Türkiye’nin içinde bulunduğu durum hakikaten zor. Ama bu zorluğun geldiği noktada bu iktidarın ve bugün bu iktidara destek olan MHP’nin de sorumluluğu var” dedi.

Köse, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönlik içerisinde “Densiz, kanun tanımaz, ahlak bilmez” gibi ifadelerin bulunduğu konuşmaları hatırlattı. Öztürk, “Ben dün bunları söyledim ama yalan söyledim, yanlış söyledim. Böyle bir şey yok, böyle bir izahatımız yok. Ne var onun yanında? Söylediklerimizin hepsinin arkasındayız” dedi.

DİLİN UZADI… KESECEK MİSİN…

Üstündağ, “Bunların da mı?” diyerek Bahçeli’nin eski sözlerini anımsattı. Öztürk, “Hepsinin arkasındayız, ne zannettin? Söylediklerimizin o günün şartlarında…” diyerek yanıt verdi. Tartışma, “Düzgün konuş”, “Ya, senin ne yaşın ne seviyen bana ‘Düzgün konuş’ demeye yetmez kardeşim” şeklinde sertleşince Komisyon Başkanı müdahale etti. Ancak bu müdahale de sonuç vermedi. Öztürk ile Üstündağ arasında şu diyaloglar yaşandı:

OKTAY ÖZTÜRK Çok dilin uzun, çok dilin uzun.
AKIN ÜSTÜNDAĞ Ne yapacaksın?
OKTAY ÖZTÜRK Evet, çok dilin uzun senin.
ÖZGÜR ÖZEL İlkokul çocuğuyla konuşmuyorsunuz Sayın Öztürk.
AKIN ÜSTÜNDAĞ Kesecek misin?
OKTAY ÖZTÜRK İlkokul çocuğu gibi muhatap alıyor.
BAŞKAN – Sayın Üstündağ, bakın, lütfen herkes bir adım geri gitsin, lütfen, herkes bir adım geri gitsin.
OKTAY ÖZTÜRK Söylediklerimizin hepsinin arkasındayız.

Kaynak: Nergis Demirkaya | GazeteDuvar.com.tr