Ana sayfa Editörden “Hangi iş olursa olsun, FETÖ çuvalının içine doldurdun mu, ‘kötülük sembolü’ haline...

“Hangi iş olursa olsun, FETÖ çuvalının içine doldurdun mu, ‘kötülük sembolü’ haline getiriyorsun”

PAYLAŞ

Kutlu doğum kutlamalarının bir Gülen Cemaati projesi olduğuna dair tartışmalarına değinen Star yazarı Ahmet Taşgetiren, “Hangi iş olursa olsun, FETÖ çuvalının içine doldurdun mu, “kötülük sembolü” haline getiriyorsun.” yorumunu yaptı.

Taşgetiren’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

FETÖ aidiyeti suçlaması ile cezaevine konan kişiler orada Kur’an okuyup namaz kılıyorlarmış.

Ne dersiniz bu bir FETÖ eylem tarzı olmasın!

Ne yapsak, bu namaz kılma, Kur’an okuma işinden vaz mı geçsek… Allah muhafaza FETÖ eylemlerini yaygınlaştırmış olmayalım.

Acaba Kutlu Doğum FETÖ icadı mıymış?

Ne alaka?

Onlar icat etmişmiş işte.

Onlar icat edince de, boynuna ipi geçirmek gerekirmiş.

Hangi iş olursa olsun, FETÖ çuvalının içine doldurdun mu, “kötülük sembolü” haline getiriyorsun.

Bu çuvallamanın cevabı sadedinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kutlu Doğum programına katılmasını göstermek, işin hakikatini ortaya koymak yerine, sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın otoritesinden yararlanmak anlamına geliyor ve ben bunu “Kutlu Doğum hakikati”nin incitilmesi olarak görüyorum.

Yahu her işimiz bitti de, Kutlu Doğum’u tartışmaya mı sıra geldi? Bu günlerin kutlanmasına karşı, dün, Yaşar Büyükanıt e-muhtıra vermeye kalkmış, o günlerdeki Anayasa Mahkemesi de, Kutlu Doğum coşkusunu Ak Parti’nin kapatılma davasında gerekçeler arasında saymıştı. Şimdi ne oluyor da, Türkiye gazetesi böyle bir dosya açma noktasına geliyor? Meram ne meram? Ben asıl onu sorgularım.