Ana sayfa Politika Gökçek veda bülteninde AKP’nin adı anmadı, Erdoğan’a teşekkür etmedi

Gökçek veda bülteninde AKP’nin adı anmadı, Erdoğan’a teşekkür etmedi

PAYLAŞ

Ankara Belediyesi’nin ücretsiz yayın organı olan Büyükşehir Ankara bülteninin 655. sayısında Melih Gökçek özel dosyası yer aldı. Bültenin kapağında Melih Gökçek’in tek kare fotoğrafı yer alırken, “Gökçek, 23.5 yıllık başkanlık görevine veda ediyor” denildi. Arka kapakta ise Gökçek’in eşiyle çekilmiş bir resmine yer verilerek, “Başkan Gökçek, 28 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’de olağanüstü

toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde istifasını verecek ve Belediye Meclis üyeleri ile 23.5 yıldan bu yana sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na veda edecek” notu düşüldü. 30 sayfalık bültenin 19 sayfasında Gökçek’e yer verildi.

Gökçek’in çocukluk yılları, askerliği, gazetecilik yıllarına ilişkin fotoğraflar ile başlayan özel yayında, Gökçek’in siyasete doğduğu ilçe Keçiören’e 1984’te belediye başkanı seçilerek başladığı ifade edildi. Bu bölümde Gökçek’in Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş ve Bülent Ecevit’le çekilmiş fotoğrafları yer alırken, Türkeş ve Ecevit ile iyi bir diyalog içinde olduğu vurgulandı.

Erdoğan’a teşekkür etmedi

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, Gökçek’in Ankara’nın tanımına ilişkin çalışmaları ve uluslararası ilişkilerde faaliyetlerine değinilen yayında, 2 yıl 3 ay milletvekilliği yapan Gökçek’in 1994’te Refah Partisi’nden Ankara Belediye Başkanlığı’na aday olduğu ve kazandığı belirtilerek, “1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de aynı göreve yeniden seçilerek, 5 dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan kişi olarak bir rekora imza attı” denildi. Bu bölümde RP vurgusu varken, 4 dönem seçildiği AKP’nin adının anılmaması dikkat çekti. Bültende Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer AKP yöneticilerinin hiçbirin adının, fotoğrafının kullanılmadığı görülürken, bu döneme ilişkin kimseye “teşekkür” dahi edilmedi.