Ana sayfa Editörden Dilipak: Altan’lar inanmadıkları bir dinin dönüştürülmesi için uluslararası sistemin içimizdeki adamlardır

Dilipak: Altan’lar inanmadıkları bir dinin dönüştürülmesi için uluslararası sistemin içimizdeki adamlardır

PAYLAŞ

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 235 gündür tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Altan ve ekonomist Mehmet Altan’ın İslam’la bir işlerinin olmadığını, inanmadıkları bu dinin dönüştürülmesi için uluslararası sistemin içimizdeki adamları olduğunu iddia etti. Dilipak’a göre bu iki ismin görevi Gülen Cemaati’ne destek vermek.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Ahmet Altan, Mehmet Altan FETÖ’cü mü? Gerçekten Gülen’in kerametine inanıyor mu insanlar. Sadece bunlar değil, daha bir sürü adam. Bunların dinle, İslam’la bir işleri yok.

Altan kardeşler, dünya barışı ve demokrasi için İslam dünyasının demokratikleştirilmesi projesine destek vermek adına profesyonel bir şekilde, bu projeyi destekleyen uluslararası sistem tarafından, sisteme eklemlenmiş profesyonel elemanlardır.. Yani, adamlar inanmadıkları bir dinin dönüştürülmesi için uluslararası sistemin içimizdeki adamlardır. Görevleri FETÖ’ye destek vermektir. Bu tipler aramızda o kadar çok ki! Sağ, sol, liberal, Alevi-Sünni, her kesimden bu tip insanlar var. Neticede kârlı bir iş. Bu da bir ihale.. Sonunda servet ve iktidar var. Heyecan verici bir iş üstelik. Uluslararası sistemi karşınıza değil, arkanıza alıyorsunuz..

Kim FETÖ’cü, kim değil, ilk bakışta hemen anlayamazsınız. Sabah akşam FETÖ’ye lanet okuyan, FETÖ’cü diye deşifre olan birini acımasızca infaz eden biri de FETÖ’cü olabilir. Aman dikkat. Selam ve dua ile..