Ana sayfa Editörden Başdanışman: Türkiye olmasa bu İslam âleminin hali nice olur?

Başdanışman: Türkiye olmasa bu İslam âleminin hali nice olur?

PAYLAŞ

İsrail’in hukuksuz uygulamalarına bir tek Türkiye’nin ve Erdoğan’ın ses çıkardığını söyleyen İlnur Çevik, “Türkiye’den başka Filistinlilerin yediği dayakları, Kudüs’ün İslami değerlerinin ciddi tehdit altında yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu gören bir Arap ülkesi ve lideri yok mu?” diye sordu.

Erdoğan’ın ‘One Minute’ çıkışını da hatırlatanÇevik “Türkiye olmasa bu İslam âleminin hali nice olur? Müslüman dünyasının “Türkiye tek ümidimiz” sloganına şaşmamak lazım…” diye yazdı.

İlnur Çevik’in Yenibirlik’te yer alan yazısı şu şekilde:

Filistinliler saldırıya uğrar Türkiye kıyameti koparır.
Gazze yerle bir edilir yine Türkiye ortalığı ayağa kaldırır…
Kimse İsrail’e laf edemez Recep Tayyip Erdoğan Shimon Peres’in suratına “one minute” deyip tarihe geçer…
Gazze imar edilecek ve yaraları sarılacak yine Türkiye ön planda.
Nerede bir mazlum orada Türkiye!
Mescid-i Aksa aşırı sağcıların tehdidi altında yine bağırıp çağıran ve ortalığı birbirine katan Türkiye…

Türkiye’den başka Filistinlilerin yediği dayakları, Kudüs’ün İslami değerlerinin ciddi tehdit altında yok olma tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu gören bir Arap ülkesi ve lideri yok mu? Bunların hepsi mi ABD’nin eline bakıyor?

Biz Müslümanlar Batılı silahlarla birbirimizi yok etmeye devam edersek, Bağdat ve Şam gibi İslam kültürünün tarihi merkezlerini yerle bir etmeye devam edersek ve her türlü fitne ile birbirimize düşersek yakında Mekke ve Medine’yi de kaybederiz.

Mescid-i Aksa da Müslümanların başına gelmeyen kalmadı ve nihayet İslam ülkeleri teşkilatı kendine geldi ve dışişleri bakanları salı günü bu konuyu İstanbul’da ele alacaklar… Türkiye olmasa bu İslam âleminin hali nice olur? Müslüman dünyasının “Türkiye tek ümidimiz” sloganına şaşmamak lazım…